Українські водії отримують автомобілі Jeep переважно з аукціонів, які регулярно проводяться у США. Нещодавно бренд повідомив про офіційний старт продажу легендарної моделі Jeep Compass. В порівнянні з попередніми варіантами, авто має інший вигляд та оснащення, тож сьогодні ми будемо руйнувати міфи про нього.

Представник бренду в Україні

На тесті Jeep Compass вперше з’явився у 2019 році, чим порадував усіх шанувальників. Розробники провели рестайлінг другого покоління вже через три роки після його виходу. Зараз Jeep Compass виглядає яскраво, стильно та сучасно: це вже не Compass з дивними фарами круглої форми та «грилем» решіткою, що побачив світ у 2006 році. Це покоління придбало «європейську» концепцію та стало сучасним завдяки співпраці з концерном Fiat (Італія), а згодом – з компанією Stellantis (Франція).

Експерти називають Jeep Compass одним з найбільш та інтернаціональних кросоверів, що є на автомобільному ринку. Фірмова решітка радіатора Jeep Compass робить автомобіль впізнаваним ще здалеку. Тут помітні типові для американського бренду риси, зокрема арки на колесах, подовжена лінія вікон та бокові ребра на кузові.

Jeep Compass повторює стандартні риси європейського кросоверу класу C-SUV. Це помітно в його розмірах, формі та наявності деталей. Як приклад можна привести Opel Grandland, Peugeot 3008 та Nissan Qashqai. Для покупців з України автомобіль буде виготовлятися на заводі Stellantis у Мельфі (Італія), разом з Renegate та Fiat 500X. Тут планується також випускати електромобілі Opel, DS, Lancia.

Українські покупці можуть розраховувати на дві комплектації – Altitude та Summit. Ці варіанти оснащені гібридним приводом, конструкція якого включає 130-сильний бензиновий турбомотор потужністю 130 сил та 20-сильний електричний двигун, який підживлюється від батареї на 0,8 кВт/год. В Jeep Compass вмонтована трансмісія на 7 передач для того, щоб надсилати загальну тягу на колеса, розташовані попереду. Цікаво, що кліренс доходить до показника цілих 20 сантиметрів. Додатковий електродвигун допомагає економити, тому машина вживає не так багато бензину.

Суттєві зміни відбулися в інтер’єрі

Jeep Compass був оновлений з усіх сторін, зокрема значні зміни відбулися в салоні. Водій отримав можливість користуватися більшою кількістю електронних помічників. В інтер’єрі вже немає того пластику, який був раніше. Також тут немає поганої звукоізоляції, великих кнопок на панелі управління та незручних ергономічних приладів.

Оновлений салон вражає своїм стилем та зручністю. Він виповнений у темних кольорах, має м’яку поверхню, обшиту екологічною шкірою з акуратною строчкою. На всіх деталях присутній металевий акцент, який додає елемент свіжості. Сидіння комбіновані – виготовлені у поєднанні шкіри та тканини, мають чіткий рельєф та добре прилягають до тіла, не провокують алергічну реакцію. Сидіти на них дуже зручно. Американської простоти мінімум, але підхід Європи відчувається у багатьох речах.

У центральній частині салону розташований 10,1-дюймовий дисплей інформаційної системи. Він має яскраву картинку та сенсор, який реагує на кожен рух. Нижче знаходяться повітряні дефлектори та кнопки регулювання клімат-контролю. Це не механічний кондиціонер в американському розумінні цього слова.

Зокрема, в салоні розташована кнопка, яка зупиняє роботу гібридного приводу. Це потрібно для того, щоб, наприклад, завести двигун в погану погоду (восени чи взимку). Після натискання на кнопку «старт» він не заводиться – автомобіль починає рух на електричному двигуні, а потім підключає до роботи ДВЗ.

Ще одна унікальна функція – це автоматичне паркування. Коли водій активує одночасно її та вказівник повороту, машина може самостійно знаходити вільне паркувальне місце. Дана опція не нова, але в кросоверах такого класу зустрічається доволі рідко. І Jeep Compass це робить за допомогою електродвигуна – екологічно.

В салоні функціональними залишаються камери системи огляду на 360 градусів. Під час руху можна вибрати ті варіанти, які потрібно вам для того чи іншого маневру. Для сучасних автолюбителів тут передбачено все, що необхідно – два USB (звичайний та Type C) у кожному ряду, безпровідний Car Pla, а також індукційна зарядка телефону. Багажник має правильну форму та вміщує в себе цілих 424 літрів – середній показник.

Функції панелі приладів та інших гаджетів

Оновлена модель має цифрову панель приладів, яка відрізняється великим розміром, близько 10,25 дюймів. Вона показує багато корисної інформації – наприклад, точну температуру охолоджуючої рідини, оливи, її тиск та рівень заряду акумулятора. Також тут можна побачити показники запасу енергії – їх два – бензин (праворуч) та заряд тягової батареї (ліворуч). За допомогою другого варіанту гібридний автомобіль може стартувати, пересуватись у тягучках, паркуватись та підтримувати рух на стабільній швидкості. Поповнення енергію відбувається під час гальмування чи руху авто накатом. Найчастіше такі моменти трапляється при їзді по місту – це важливо, коли монітор передачі енергії можна вивести на центральний дисплей.

Розробники повідомляються про оригінальне налаштування підігрівів у даній моделі – після старту активується функція нагрівання крісла та керма водія. Вимкнути їх можна за допомогою меню дисплея. Весною та влітку цю опцію можна прибрати.

Jeep Compass має оригінальне керування на кермі. Для цього вмонтовані спеціальні опції – як зовні рульового ободу (зліва – налаштування електронної панелі, справа – круїз-контроль), так і з внутрішньої сторони. Можна здійснювати керування системою – звук, вибір радіостанцій тощо. Під час використання розумієш, що це дуже зручно.

Jeep Compass – економія під час руху

Jeep Compass європейської збірки має певні особливості. В конструкції наявна гібридна силова установка з 1,5-літровим турбодвигуном та електромотором у коробці передач. КП має роботизований 7-степеневий тип, оснащений зчепленнями від Getrag (Німеччина). Тому встановлювати ГБО не потрібне, бо «апетит» в авто не такий великий. Виробник заявив про витрату до 6 літрів на 100 кілометрів в межах міста. В ході проведеного тесту ця цифра піднімалась максимум на літр.

Гібридна установка досить гармонічно вписана в конструкцію. Автомобіль починає їхати на електриці, після чого вмикається бензиновий двигун. При різкому натисканні на педаль газу працюють обидва мотори. Вони розганяють машину до 100 кілометрів за 10 секунд, цього загалом достатньо в потоці міського транспорту. Трансмісія зручно підлаштовується під водія, тому буде діяти в залежності від манери керування людини. Самостійно перевести режими «спорт» та «економ» не можна.

Безпека та зручність на дорогах

Автомобіль рухається дуже м’яко, комфортно та безпечно.

Навіть в умовах українських доріг ви не будете почувати дисбалансу. Під час ударів в кермо не відбувається жодних неприємних звуків. Задня підвіска сприяє стабільному стану авто на будь-якій поверхні. Під час руху він тримається прямої, але так само успішно тримає дугу на повороті. Звуки від дороги помірні – вони не приносять дискомфорт пасажирам, які знаходяться в авто. Кермо має чіткий «нуль».

Систем безпеки в українській комплектації стільки, що їх може вистачити на позашляховик преміум-класу. Наприклад, круїз-контроль має не лише адаптивний вигляд з функцією зупинки та рушання в тягучках, але може також їздити на «чистій» електриці. Система самостійно зупиниться перед перешкодою (навіть, якщо це пішохід, велосипедист), так вирівнює курс, якщо авто виїжджає за межі смуги з розміткою. Під час поганої погоди (наприклад, дощу) гальма оснащені спеціальним алгоритмом дій.

Старт продажів та ціна Jeep Compass

В Україні Jeep Compass продається в комплектації Limited 2023 року випуску за ціною 1 261 100 грн (33.2 тис. доларів). У 2024 році з’явилися нові комплектації: Altitude з ціною від 1 271 000 грн (33.4 тис. доларів) та Summit – від 1 383 200 грн (36.4 тис. доларів) Тут зібрано всі системи та функції – навіть червоний колір кузова включений у вартість.

Серед платних опцій – колір (10 440 – 28 050 грн) та три пакети додаткових функцій, які водій обирає самостійно. Так, в пакеті «Паркування» встановлена камера 360 градусів, моніторинг сліпих зон, підсвітка дзеркал заднього виду (доступний для Summit за 31 320 грн). У «Паркування плюс» додатково є автоматичний паркувальний асистент та протитуманні фари (за 57 150 грн доступний для Altitude). Цікавий пакет – «Преміум». Він включає електропривод кришки багажника, систему утримання автомобіля в центрі смуги руху, бездротову зарядку, штатну навігацію (54 340 грн).

Що можна сказати наостанок

Як ми побачили, представлений в Україні Jeep Compass з Європи дуже відрізняється від інших моделей цієї серії – як від позашляховиків, так і від близнюків з США. Але по функціоналу він не має рівних – це сучасний, добре укомплектований автомобіль, який має зручний та м’який салон, великий екран, електронну панель управління тощо.

Jeep Compass добре показав себе у русі по місту, має високий кліренс, багато місця в салоні та багажнику. Головне – він вражає економічністю, бо споживає бензину втричі менше, ніж його «колеги» з США. Jeep Compass – це чудовий вибір для нинішніх власників авто зі США, які втомилися від складнощів з системою приладів та проблемами з запчастинами. Трирічна офіційна гарантія на автомобіль, а також цікаві кредитні умови можуть стати додатковим стимулом змінити авто на нове.